افتتاح بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه در ایران

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۷/۱۴ | بازدید خبر: 1939

اردشير نوريان گفت: پروژه گنبد مینا گامی تاثیرگذار در جهت آشنایی هر چه بیشتر هموطنان به خصوص نسل جوان با علم نجوم است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز شهرداری تهران و مجموعه مدیریت شهری وارد عرصه هایی شده اند که در آنها تاکنون اقدام موثر چندانی صورت نگرفته است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد با بیان اینکه پروژه گنبدمینا بستر بسیار مناسب و تاثیرگذاری برای ترویج علم نجوم در میان نخبگان کشور است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز عزیزان ما در سازمان فضایی کشور با شوق بسیار با ما در این زمینه همکاری کرده اند که جای تشکر دارد.

وی با اشاره به ویژگی منحصر به فرد آسمان نمای خاورمیانه گفت: این مجموعه فضایی علمی، فرهنگی و تفریحی با تکنولوژی بسیار پیشرفته دارد که با بیش از 1800 متر مساحت ظرفیت 150 نفر را دارد.

نوریان با بیان اینکه امکان توسعه بیش از پیش این پروژه نیز در آینده وجود دارد، تصریح کرد: علاوه بر معرفی دستاوردهای علمی کشور در این گنبد، بزرگان عرصه نجوم نیز به هموطنان معرفی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: گنبد مینا به لحاظ تکنولوژی بی نظیر و در ردیف نمونه های برتر جهان است.

ریاضی: علم نجوم نگرش شهروندان به زندگی را بهبود می‌بخشد.

در ادامه این مراسم دکتر ریاضی پیشکسوت نجوم نیز ضمن تشکر از مسوولان شهرداری به خصوص شهردار تهران برای تدارک چنین پروژه بزرگی برای پایتخت ایران اسلامی اظهارکرد: اگر هموطنان ما و بخصوص جوانان ما با عظمت کیهان و فضای نجوم آشنا شوند، مطمئنا نگرش آنان به زندگی متفاوت تر خواهد شد.

وی با تاکید براینکه در قرآن کریم به کثرت از منظومه شمسی نام برده شده، گفت: بهره برداری از این مجموعه با ارزش فقط مختص بررسی مسائل نجومی نخواهد بود بلکه می تواند در بررسی مسائل شرعی همچون طلوع و غروب آفتاب نیز کمک باشد.

این پیشکسوت علم نجوم تصریح کرد: مجموعه گنبد مینا با مجموعه های مشابه خود در کشور قابل مقایسه نیست و مطمئنا می تواند در آینده سرویس های بسیار جدیدتری را به مردم ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه ما در کلاس دانشگاه برای دانشجویان درباره علم نجوم فقط صحبت می کنیم، گفت: وجود چنین فضاهایی و استفاده دانشجویان از آن می تواند تاثیرگذاری به مراتب بهتری در آموزش علم نجوم باشد.

 

 

 

 

منبع :istta

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش