نمایشگاه و جشنواره گردشگری ادبی برگزار می شود

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ | بازدید خبر: 3146

 
 
 
 
 
خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان و دبیر نمایشگاه و جشنواره گردشگری ادبی با اعلام این خبر به CHN گفت: در جلسه ای که در هفته گذشته با حضور تعدادی از دست اندرکاران اهواز پایتخت کتاب برگزار گردید مقرر شد که در سال 1394 که اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران نمایشگاه و جشنواره گردشگری ادبی برگزار شود
مجتبی گهستونی افزود: کلیه آثار ادبیات داستانی نویسندگان شاخص خوزستان مورد مطالعه و مکان های مهم با اهمیتی که در آثارشان وجود دارد استخراج شده و این مکان ها توسط تیمی از عکاسان زبده خوزستانی عکاسی خواهد شد.
وی بیان کرد: در این نمایشگاه، عکس کلیه مکان های شاخصی که رویدادهای داستانی در آن رخ داده است را با ذکر جزئیات به نمایش خواهیم گذاشت. البته در بخش هایی از نمایشگاه به وسیله عکس اطلاعات لازم را در خصوص نویسنده مورد نظر و آثارش به مخاطبین ارائه خواهیم داد.
دبیر نمایشگاه و جشنواره گردشگری ادبی اظهار داشت: تهیه نقشه گری ادبی برای دسترسی هرچه بهتر گردشگران به مکان رویدادها و برگزاری شش کارگاه آموزشی داستان نویسی، عکاسی و گردشگری از برنامه های جانبی نمایشگاه و جشنواره عکس گردشگری ادبی خواهد بود.
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان درباره دلیل برگزاری چنین رویدادی در اهواز گفت: خوزستان و شهر اهواز مرکز پرورش نوییسندگان مطرحی در ادبیان ایران بوده است. وقوع جنبش های ادبی مختلف تحت تاثیر شرایط گوناگون در خوزستان باعث شده است تا همواره آثار با ارزشی در حوزه ادبیات داستانی ایران خلق شود. به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا نمایشگاه و جشنواره گردشگری ادبی در اهواز برگزار شود.
گهستونی یادآور شد: زمان پیشنهادی برای برگزاری جشنواره و نمایشگاه گردشگری ادبی، اردیبهشت 1394 است. در ضمن در این رویداد از نویسندگان مطرح کشور دعوت به عمل خواهد آمد.
گفتنی است که در اسفند ماه 1393 در نخستین دوره انتخاب پایتخت کتاب در ایران، اهواز از میان 10 شهر راه یافته به مرحله نهایی به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد.
 
 
 
 
منبع : chn

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش