نمایشگاه بین‌المللی تخصصی گردشگری در باکو برگزار می‌شود

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۲/۴ | بازدید خبر: 1555

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قادر تقی زاده با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه بین المللی تخصصی گردشگری  از 13 تا 15 فروردین ماه سال 94 در شهر باکو جمهوری آذربایجان در محل مرکز نمایشگاهی  EXPO  برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور در تقویم نمایشگاهی UNWTO (سازمان جهانی جهانگردی) ثبت شده است، افزود: آذربایجان شرقی به عنوان استان معین توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور انتخاب شده و استان های اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان و منطقه آزاد ارس نیز در این نمایشگاه  شرکت خواهند کرد.

این مقام مسئول، کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه را چین، ترکیه، مالزی، هند، گرجستان، ازبکستان، ایتالیا، بلغارستان، تایلند، تونس، هندوراس، جمهوری دومینیکین و مونته نگرو نام برد و اضافه کرد: طراحی نمایشگاه به سبک ایرانی بوده به طوریکه میانه نمایشگاه به شکل جزیره و مشرف به چهار سو طراحی شده است.

وی متراژ غرفه را 120 متر مربع توصیف کرد و بیان داشت: باتوجه به اینکه هزینه هر متر مریع 350 یورو است، بنابراین 120 متر مربع،  165 میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.

تقی زاده  با اشاره به اینکه هزینه طراحی غرفه توسط استان آذربایجان شرقی و هزینه شرکت در نمایشگاه از سوی سازمان مرکزی تامین شده، تصریح کرد: هراستان دارای دو کانتر در این نمایشگاه خواهد بود.

سرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل در پایان یادآور شد: هماهنگی های اولیه برای شرکت در این نمایشگاه توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان صورت گرفته که در صورت تأمین هزینه به طور حتم در این نمایشگاه شرکت خواهیم داشت.

 

 

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی گردشگری در باکو برگزار می‌شود

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش