هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در مشهد برگزار می شود

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۱/۴ | بازدید خبر: 1666

هشتمين گردهمايي راهنمايان گردشگري در شهر مقدس مشهد از تاریخ 28 بهمن تا یکم اسفند ماه سال 93 با حضور هشتصد نفر از راهنمايان گردشگري سراسر كشور  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، سيد جواد موسوي معاون گردشگری استان با اعلام اين خبر گفت: بعد از اعلام رسمی پیشنهاد میزبانی هشتمین گردهمایی راهنمایان در مشهد مقدس از جانب انجمن راهنمایان گردشگری خراسان رضوی در سال 92،طی سپری کردن مراحل مختلف، این میزبانی به تأیید اکثریت اعضاء‌ کانون رسید و پس از تأیید معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کل کشور به طور رسمی از یک آبان 93 مشهد به عنوان میزبان انتخاب شد.

 در اين گردهمايي علاوه بر راهنمايان گردشگري، جمعي از مديران بخش ههاي دولتي و خصوصي حوزه گردشگري نيز حضور دارند و مهمترين موضوعات مرتبط با راهنمايان گردشگري در اين گردهمايي بررسي خواهد شد.

وي با اشاره به اهداف اين گردهمايي اضافه كرد: توجه به ایران فرهنگی، توجه به مسیر جاده ابریشم، توجه به مسیر جاده ولایت، معرفی توانمندی ها ی گردشگری و ظرفیت های موجود در استان به سایر استان ها و نیز سایر کشورها،آشنایی بیشتر و مؤثرتر راهنمایان با یکدیگر، تصویب برخی موارد از طرف سازمان میراث فرهنگی کل و نیزفراکسیون گردشگری مجلس، ایجاد فرصت برای آشنایی راهنمایان با سایر دست اندر کاران گردشگری در کشور، معرفی میراث فرهنگی و صنایع دستی استان، معرفی آداب و رسوم و موسیقی اصیل خراسانی و ... از مهمترين اهداف برگزاري اين گردهمايي است.

موسوي اظهارداشت: در همین راستا 16 کمیته برای انسجام در کارها تشکیل شده است و انجمن صنفي راهنمايان گردشگري نيز پیگیری های لازم اداری و مالی را انجام مي دهد.

معاون گردشگری استان خراسان رضوی با بيان اينكه کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری (21 فوریه) همه ساله گردهمایی بزرگی در شهرهای مختلف ایران برگزار می نماید اضافه كرد: درسال های  گذشته، این گردهمایی در تهران، یزد، تبریز، رامسر، خوزستان، ارومیه و کرمان برگزار شده است. امسال با توفیقات الهی و همت هم استانی های عزیز به یمن وجود مبارک هشتمین امام معصوم،‌ امام رضا (ع)، هشتمین گردهمایی روز جهانی راهنمایان ایران در مشهد مقدس برگزار می شود.

وي افزود: بازدید جاذبه های گردشگری استان نظیر حرم مطهر رضوی، مجموعه توس،برگزاری کارگاه های آموزشی، صنایع دستی و غذا و معرفی ظرفیت های تجاری، نیشابور و نیز مراکز توریستی دیگر،برپایی جشنواره سوغات،  برپایی نمایشگاه و برگزاری مراسم اختتامیه،برپایی جشنواره سوغات، صنایع دستی و غذا و معرفی ظرفیت های تجاری، اقتصادی و گردشگری مشهد مقدس و ... از برنامه هاي جانبي اين گردهمايي است.

به گفته موسوي هم چنين در اين گردهمايي مهمانانی از کشورهای مختلف و نيز اعضاء فدراسیون جهانی راهنمایان ، یونسکو، کنسولگری ها، سازمان جهانی گردشگری،  کارگزاران تور نيز حضور دارند.

 

 

 

هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگري در مشهد برگزار می شود

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش