گلیم خاتم در نمایشگاه سوغات مشهد ارائه می‌شود

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ | بازدید خبر: 3158

آثار هنری صنعتگران یزدی از قبیل پارچه های دارایی، گلیم، انواع بافته های یزدی، سفال و سرامیک، زیلو و... مورد بررسی کارشناسان نمایشگاه سوغات کشور در مشهد قرار گرفت و گلیم شهرستان خاتم برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، کارشناسان معاونت صنایع دستی با حضور در جلسه بررسی کارشناسی تولیدات صنایع دستی استان یزد به ارائه توضیحات لازم در مورد این سوغات پرداختند و هنر دستان هنرمندان شهرستان خاتم برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد.

 گلیم شهرستان خاتم از نوع گلیم های مرغوب بشمار می رود و از ویژگیهای آن میتوان به کاربرد پشم در بافت گلیم، رنگهای متنوع و نقش های سنتی و انتزاعی که برگرفته از موقعیت شهرستان و واقع شدن بین سه استان یزد، کرمان و فارس است، اشاره کرد که مهمترین عوامل انتخاب این بافته سنتی برای ارائه در نمایشگاه سوغات است. 

قرار است نمایشگاه سوغات ایران در ماههای آتی در مشهد برگزار شود و تجار و بازرگانان طی بازدید از این نمایشگاه نسبت به ثبت سفارش تولید توسط صنعتگران اقدام خواهند کرد. این نمایشگاه در راستای سیاستهای  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایجاد بازار محصولات صنایع دستی برگزار خواهد شد.  

 

 

گلیم خاتم در نمایشگاه سوغات مشهد ارائه می‌شود

 
 
 
 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش