حضور ایران در همایش جهانی روابط فرهنگی

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۰/۱۴ | بازدید خبر: 3098

جمهوری اسلامی ایران در همایش جهانی روابط فرهنگی ایران، چین ، هند و جهان هلنیستی (یونان و روم) حضور می یابد.
 داریوش اکبرزاده عضو هیات علمی پژوهشگاه و عضو کمیته همایش با اعلام این خاطر نشان ساخت که این همایش در روزهای هفتم تا نهم ژانویه "17 تا 19 دی ماه" در دهلی نو برگزار می شود.

 

بنا به این گزارش گرد همایی فرهنگی مورد نظر با پیام سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و سخنرانی رییس موزه ملی دهلی نو، داریوش اکبرزاده و پروفسور آرورا از هند در موزه دهلی نو از مهمترین مراکز حامی این همایش افتتاح خواهد شد.
 

اکبرزاده به خبرنگار سایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری  RICHT.IR گفت: سخنرانان در این همایش به دستاوردهای جدید باستان شناختی در زمینه روابط فرهنگی چهار فرهنگ بزرگ خواهد پرداخت.
 

به گفته او زمینه متن شناسی مانند متون کهن و میانه ایرانی یکی از مباحث مهم این همایش است.
 

کرانه آسیای میانه ، متون چینی ، دریای پارس تا مدیترانه ، اه ابریشم، تاکسیلا ، سنسکریت و بودیسم و نقش هر یک از این فرهنگ ها موضوع های مورد بحث دیگر در این همایش است.
 

هیات ایرانی شرکت کننده در این همایش شامل دکتر فریبا شریفیان، دکتر اکبرزاده " عضو کمیته همایش" ،  دکتر آزاده حیدرپور و  دکتر کتایون فکری پور است که در زمینه های گوناگون سخنرانی خواهند کرد.
 

اکبرزاده با ابراز امیدواری برای برگزاری دوسالانه این همایش خاطرنشان ساخت که پیشنهاد راه اندازی یک نشریه الکترونیک  برای ادامه فعالیت های علمی هم پیوند با چهار فرهنگ بزرگ را به همایش ارائه خواهد داد.

 

 

حضور ایران در همایش جهانی روابط فرهنگی

 

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش