برگزاری اولین جشنواره ملی برفی دنا در بهمن ماه سال جاری

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۱۰/۷ | بازدید خبر: 1866

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین جشنواره ملی برفی دنا در یاسوج خبر داد. 

شهر سی‌سخت از جمله مناطق زیبا و گردشگرپذیر کهگیلویه و بویراحمد است که ایجاد زیرساخت‌های این منطقه گردشگری مدنظر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در مناطق گردشگری استان فضایی آرام و بدون تنش برای مسافرین ایجاد می‌شود که در همین خصوص جاده‌هایی که برای فضای گردشگری،کمپینگ‌ها و اردوگاه‌ها احداث می‌شود باید بدون کوچکترین خسارت به منابع طبیعی و محیط زیست ایجاد شود.

 برای برگشت جاده کوه‌گل شهر سی‌سخت دو نقطه جاده بیژن و جاده‌های کوخدان و دهنو در این شهرستان مدنظر است که از این دو مسیر این جاده توسعه داده می‌شود.


این جشنواره با محورهای برگزاری اسکی نمایشی، مسابقات تندیس برفی، مسابقات اسکی سرعت، مسابقات عکاسی شکار لحظه‌ها  ، اجرای زنده نمایش همراه با موسیقی محلی، و نمایشگاه صنایع دستی همراه با غذاهای سنتی با همکاری دستگاه‌های مختلف استان برگزار می‌شود.     

 این جشنواره ملی 9 و 10 بهمن در پیست اسکی کاکان یاسوج برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به فصل گردشگری در مناطق گرمسیری استان اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های گچساران و کهگیلویه در فصل زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی که دارند پذیرای گردشگران در این مناطق هستند که ما در شهرستان گچساران با مشکل نگهداری کمپ‌های گردشگری مواجه هستیم.

 در جلسه کارگروه گردشگری از لوگو و پوستر اولین جشنواره ملی برفی دنا که 9 و 10 بهمن ماه سال جاری در پیست اسکی کاکان برگزار می‌شود رونمایی شد.

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش