غذاهای معروف ترکیه ای

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۹/۲۶ | بازدید خبر: 3114

آشپزی ترکیه به طور عمده میراث آشپزی عثمانی همراه با ترکیبی از آشپزی خاورمیانه ، آسیای میانه و بالکان است . آشپزی ترکیه نیز بر آشپزی این مناطق و مناطق همجوار و حتی آشپزی اروپای غربی تاثیرگذار بوده‌ است . عثمانی‌ها رسوم و آشپزی مناطق تحت سلطه خود در خاورمیانه را با عناصر محلی آسیای میانه درآمیختند و در واقع آشپزی سرشار از سلیقه و فن بوجود آوردند . از همین جهت مناطق مختلف تحط تسلط امپراطوری عثمانی گلچینی از غذاهای دوران عثمانی را در آشپزی امروزی خود دارند .

غذاهای مخصوص و مرسوم در منطقه از ترکیه متفاوت است ، در آشپزی شمال ترکیه ، حاشیه دریای سیاه ، بیشتر شامل ماهی و غلات است . مناطق مرکزی آناطولی نیز با شیرینی مانتی و گوزلمه در آشپزی معروفند . جنوب ترکیه (آدانا و غازی عینتاب و اورفا) ، به دلیل کباب ، مزه و غذاها و شیرینی هایی مانند باقلوا که با خمیر درست می‌شوند مشهور است . آشپزی مردمان سواحل اژه ، مدیترانه و مرمره متاثر از آشپزی مدیترانه‌ای است و سرشار از سبزی و ماهی می‌باشد .  ویژگی آشپزی مناطق غربی ترکیه ، جایی که درختان زیتون به وفور یافت می‌شود ، استفاده فراوان از روغن زیتون است .

 

 

اسکندر کباب (İskender Kebap) ، نوع خاصی از کباب است که به صورت دونر ترکی آماده شده و به همراه سس و نان پیده ، یا همان بربری ایران ، در کنار ماست سرو می شود . گوشت قرمزی که در تهیه اسکندر کباب استفاده می شود ، نه عاری از چربی و نه خیلی چرب  باید باشد . گوشت کبابی باید باشد .

 

 

 

 

 

Patlican Musakka ترکیبی از بادمجان سرخ شده ، فلفل ، گوشت قیمه شده ، رب گوجه فرنگی ،گوجه فرنگی ،  پیاز و یک آرایه از ادویه جات همه با هم مخلوط شده و به سرعت پخته می شود .

 

 

 

 

تستی کباب (Testi Kebab) یا همان تاس کباب است که گوشت در یک ظرف مهر و موم شده برای بیش از یک ساعت در ظرف مخصوص پخته می شود .

 

 

 

 

سرما (Sarma) یا همان دلمه ی برگ مو یکی از پیش غذاهای ترکیه می باشد .

 

 

 

 

مزه (Mezes) ظروف کوچک است که به طور کلی به عنوان غذا قبل از وعده غذایی اصلی  یا یک غذای سبک و با نوشیدنی  سرو می شود که شامل پنیر بز ، پیراشکی، کالاماری و شیرینی می باشد .

 

 

 

 

مانتی (Mantı) این خوارک که در آن از خمیر گوشت چرخ کرده گوسفند ، سیر ، گشنیز ، پیاز و مورچ سیاه (فلفل سیاه) استفاده می شود و در بخار آب پخته می شود و معمولاً با ماست و یا چکه (کشک) صرف می شود .

 

 

 

 

 

Balik Ekmek ساندویچ ماهی می باشد که در نقاط ساحلی یافت می شود و بسیار ارزان است .

 

 

 

 

 

نان سیمیت (Simit) یک حلقه خمیر پخته شده پر شده از  دانه های کنجد است .

 

 

 

 

Kokoreç یا همان کباب ترکی می باشد که گوشت به همراه ادویه جات در سیخ می باشد .

 

 

 

 

باقلوا (Baklava) شیرینی سنتی ترکان آسیای میانه نیز هست . باقلوا در ایران با مواد اولیه نظیر : گلاب ، شکر ، آرد ، هل ، زرده تخم مرغ ،بکینگ پودر ،شیر ، خاکه قند ،  روغن تهیه می‌شود . شکل‌های مختلف همچون مربعی ،  لوزی و لوله‌ای و در انواع طعم‌های بادامی ، پسته ای ، نارگیلی وغیره هست .

 

 

 

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش