غذاها و شیرینی های خوشمزه لبنانی

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۹/۲۶ | بازدید خبر: 3003

غذاهای لبنانی بسیار متنوع و خوشمزه هستند و با ذائقه ما ایرانی ها هم جور در می آیند. غذاهای عربی اصولا چرب و پرکالری هستند . البته آنهایی که رژیم دارند باید از خیر این غذاها بگذرند.

 

تبوله (Tabbouleh) سالاد عربی است که به طور سنتی از گوجه، خیار ، بلغور و جعفری ریزشده که اغلب با پیاز و سیر با آبلیمو ،روغن زیتون و نمک همراه است، تشکیل شده.

 

 

 

 

فتوش (Fattoush) یک سالاد نونی شامی است که از مخلوط شدن تکه‌های سرخ شدهٔ پیتا، تره‌بار و سبزی  درست می‌شود.فتوش جزو خانوادهٔ غذا‌های فتات یا فتا که نان خشک پایهٔ اصلی آنهاست.در فتوش با توجه به فصل و مزه، گیاهان و سبزیجات مختلفی وجود دارد. در مقایسه با تبوله، سبزیجات در تکه‌های نسبتا بزرگی خرد می‌شوند. معمولا در فتوش از سماق استفاده می‌شود تا مزه‌ای ترش ایجاد کرد.

 

 

 

 

 

 

بابا غنوج (بابا گانوش) (Baba ghanoush) یا متبّل ، پیش غذا یا مزه ی مشهوری در خاورمیانه است که از بادمجان درست می‌شود.

 

 

 

 

کوسکوس (Couscous) غذایی محبوب در بسیاری از کشورهای بربر است. در ساخت این غذا از آرد گندم و سمولینای گندم استفاده می‌شود. از حبوبات نیز بعضاً در این غذا استفاده می‌شود. کوسکوس سنتی برای آماده‌سازی نیاز به زمان زیادی دارد و معمولاً بخارپز می‌شود .

 

 

 

 

 

 

حُمص (Hummus) یا نخود-ارده (نخودَرده) یک خوراک مدیترانه ای-عربی است که در خاورمیانه بسیار محبوب است؛ و بیشتر در سینی‌های مزه به عنوان پیش غذا سرو می‌شود.

 

 

 

 

 

شاورما (Shawarma) از معروف‌ترین خوراک‌های عربی که البته در رستوران‌های لبنانی در ایران و سراسر جهان نیز می‌توانید امتحان کنید «شاورما» است. این خوراک با استفاده از برش‌های ریز جوجه، مرغ یا گوشت بره بریان‌ شده و نان عربی تهیه می‌شود

 

 

 

 

كیبه نوعی غذای ملی این كشور و كوفته لبنانی است . كسی نیست كه به لبنان سفر كند و از این غذای لذیذ نچشیده باشد . كیبه به اشكال و طرق مختلف تهیه و سرو می شود .

 

 

 

 

فلافل (Falafel) گلولهٔ سرخ شدهٔ نخود پخته و ادویه‌جات است. این غذا در خاورمیانه و به‌ویژه دمشق و بغداد و بیروت  زیاد استفاده می‌شود.

 

 

 

 

باقْلَوا (Baklava) گونه ای شیرینی است که در کشورهای ایران، کشورهای آسیای میانه ، ترکیه و قفقاز، برخی کشورهای یونان، عربی، قبرس و برخی مناطق روسیه تهیه می‌شود. باقلوا شیرینی سنتی ترکان آسیای میانه نیز هست.

 

 

 

 

 

نان پیتا (Pita)‏ ، نان صاف و گردی است که در حدود ۲۰ سانتیمتر قطر دارد. این نوع نان در مدیترانه ، خاورمیانه و شمال آفریقا بسیار رواج دارد. مواد آن را خمیر ترش، نمک، شکر ، آرد گندم،   و آب تشکیل می‌دهند. خمیر را پس از پهن کردن مدت نسبتاً طولانی گذاشته تا ور بیاید بعد خمیر در داخل فر بسیار داغ قرار گرفته و داخل آن شروع به باد کردن کردن کرده و به شکل پاکت در خواهد آمد. به همین علت به انگلیسی به آن pocket bread نیز گفته می‌شود. در داخل آن انواع مواد خوراکی برای نمونه حمص (خوراک لبنانی) (غذایی از نخود)، کباب و فلافل قرار داده می‌شود به مانند ساندویچ صرف می‌شود. این نان تاریخ چند هزار ساله در خاورمیانه دارد و منشأ پیتزا نیز دانسته شده‌است.

 

 

 

 

ماست چکیده (Strained yogurt) از آبگیری ماست معمولی درست می‌شود. این کار را با گذراندن ماست معمولی از صافی‌های پارچه‌ای انجام می‌دهند. امکان دارد مواد دیگری مثل موسیر را هم به این نوع ماست اضافه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش