جشنواره فیلم بمانی 3 تا5 دی ماه برگزار می‌شود

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۹/۲۳ | بازدید خبر: 2941

جشنواره فیلم بمانی 3 تا5 دی ماه برگزار می‌شود
 
 
 
 
 با همکاری شبکه مستند صدا و سیما و موسسه توسعه فرهنگ گردش  جشنواره فیلم بمانی از 3 تا 5 دی ماه 93 در مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران برگزار می‌شود.

این جشنواره از يك طرف برای فیلمسازان جوان کشور فرصتی مغتنمی است که به شکل هنرمندانه، ظرفیتهای غنی فرهنگی و هنری کشورمان را برای آحاد جامعه ارائه کنند  و از طرف دیگر بیانگر توسعه اعتماد میان سازمان میراث فرهنگی و مردم است.

رمضانی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم کوتاه بمانی محفلی برای معرفی قابلیت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ابعاد ملی است، اضافه کرد: این جشنواره بستری مناسب برای عرضه فیلم سازانی است که آثارشان مفهوم فرهنگ ایرانی- اسلامی را ترویج می کند و همچنین عرصه‌ای برای پدیدآوردن انگیزه و امید در فیلم سازان جوان و آینده سازان سینمای حرفه ای است که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور مجامع با اعلام این خبر که جشنواره فیلم بمانی از روز چهارشنبه 3 تا جمعه 5 دی ماه در مجموعه فرهنگی- تاریخی نیاوران برگزار می‌شود، ادامه داد: در هر سانس 6 فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

 از 287 فیلمی که در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، 30 فیلم با نظر هیات داوران به جشنواره فیلم بمانی راه یافته است.

 5 فیلم برگزیده جشنواره با توجه به شاخص‌های فنی و شاخص‌های موضوعی توسط کارشناسان حوزه سینما و صاحب‌نظران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روز اختتامیه معرفی می‌شود.

 همچنین از برگزاری نمایشگاهی با محوریت سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه این جشنواره خبر داد و افزود: جشنواره فیلم بمانی با همکاری شبکه مستند صدا و سیما و موسسه فرهنگ گردش برگزار می‌شود و تمامی فیلم‌های راه یافته به این جشنواره در این شبکه به نمایش در خواهد آمد.

 

 

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش