بازدید رایگان کودکان از موزه های کشور

انتشار خبر: ۱۳۹۳/۷/۱۵ | بازدید خبر: 2134

احمد محیط طباطبایی گفت: صلح و امنیت، بازی و خانواده، تعلیم و تربیت با کیفیت، میراث فرهنگی و حفظ طبیعت، شادی و معنویت، حقوق و رسانه و ایمنی و سلامت برای همه کودکان روزهای نامگذاری شده برای هفته کودک است.

وی از جمله برنامه های این هفته را برگزاری نشست های علمی و پژوهشی ویژه کودکان، نمایش های عروسکی، نمایشگاههای عکس کودکان در قالب اقوام ایرانی، افغان، کتاب های مناسب کودکان، لوازم کودک و اسباب بازی، عروسک های مدرسه موش ها، موزه نیروی هوایی و آب و فاضلاب عنوان کرد.

وی هچنین از برپایی نمایشگاه های موزه و کتابخانه مجلس (نسخ خطی کودکان و نوجوانان)، مردم شناسی نظنز، عروسک های دست ساز، علوم و فناوری، من اگر یک بمب بودم و معرفی کودکان ادیان توحیدی در ایران نام برد.

محیط طباطبایی برگزاری تور گردش در موزه و برپایی کارگاه های آشنایی با انیمیشن و قصه گویی، باستان شناسی، نجوم و ستاره شناسی، هفت سنگ، تیله بازی، و آشنایی با رباتیک به عنوان دیگر برنامه های این هفته نام برد.

مشاور ارشد پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه کارگروه کودک و نوجوان در موزه ها گفت: آموزش در موزه ها بزرگترین شکل معرفی و شناساندن میراث فرهنگی به یک جامعه محسوب می گردد و کودکان یکی از بزرگترین و مهمترین جوامع هدف برای این امر به شمار می آیند.

وی تاکید کرد: کودکان سرمایه های آینده یک کشورند که با توجه به داشتن جمعیت آماری بالا از مهمترین مخاطبین موزه ها به شمار می آیند.

مشاور ارشد پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: به مناسبت هفته ملی کودک تمامی کودکان و نوجوانان کشور می توانند در روزهای 16 تا 17 مهرماه جاری برای بازدید از موزه ها به همراه خانواده های خود به صورت رایگان دیدن نمایند.

 

 

بازدید رایگان کودکان از موزه های کشور

 

 

منبع : istta

 

 

میزان اهمیت
توضیحات
ثبت گزارش